Czym są teksty SEO i w jaki sposób je tworzyć, aby znaleźć się na szczycie list wyszukiwania?

W sieci najważniejsze są słowa. To na ich podstawie algorytmy wyszukiwarek są w stanie ocenić jakość oraz tematykę treści. Z tego względu, jeśli chcesz zaprzyjaźnić się z google, musisz odpowiednio zoptymalizować swoje artykuły. Teksty SEO – bo właśnie o nich mowa – powinny być jednak pisane z rozwagą i zgodnie z wytycznymi wyszukiwarek. Jakich zasad przestrzegać tworząc teksty SEO? Jak osiągnąć TOP10 w google?

Zalety tekstów SEO

Prawidłowo napisane treści, odpowiednio zoptymalizowane i ciekawe dla czytelnika potrafią zdziałać cuda w internetowym świecie. Nie tylko przyczyniają się do podniesienia pozycji w rankingu wyszukiwarek, ale także budują pozytywny wizerunek marki i w konsekwencji zwiększają sprzedaż. Są koniecznością dla każdego przedsiębiorcy, który decyduje się na prowadzenie swojej działalności w sieci. Powinny być jednak pisane przez profesjonalistów i zgodnie z potrzebami oraz preferencjami klientów.

Wrzucając ciekawe i unikatowe teksty SEO na swojego bloga firmowego możesz szybko zyskać przychylność swoich czytelników i sprawić, że dobrowolnie będą oni dzielić się treścią, którą u Ciebie zobaczyli. Dzięki temu zyskujesz naturalne odnośniki w wielu miejscach w internecie, zwiększasz rozgłos oraz budujesz pozycję eksperta w branży. Pamiętaj, aby skupiać się na konkretach i nie lać wody w artykułach na witrynie, gdyż w przeciwnym wypadku niewielu odbiorców dotrwa do końca tekstu.

Jak tworzyć profesjonalne teksty SEO, które konwertują?

Każdy tekst SEO, niezależnie czy został on umieszczony jako oferta firmowa czy jako wpis blogowy, powinien w pełni odpowiadać na potrzeby odbiorców. W tym celu dokładnie przeanalizuj, z jakimi problemami boryka się Twoja grupa docelowa i jakich informacji potrzebuje, aby się tych problemów pozbyć. Skorzystaj z profesjonalnych narzędzi, przejrzyj fora internetowe i komentarze użytkowników w mediach społecznościowych. Na bazie tych danych skonstruuj listę kilkunastu tytułów na swojego bloga lub podstrony.

Dokładnie przemyśl także strukturę treści. Zadbaj o przejrzystość tekstu SEO, podziel artykuł na mniejsze akapity, stosuj pogrubienia oraz wypunktowania. Używaj chwytliwych, ale i odpowiednio skonstruowanych nagłówków, tzn. takich, które dobrze informują czytelnika, o czym będzie konkretny fragment tekstu. Na koniec nasyć treść słowami kluczowymi. Najlepiej, aby większość z nich znalazła się na początku artykułu oraz w poszczególnych nagłówkach – H2, H3, a nawet H4.

Jak osiągnąć TOP10 w google? Kilka wskazówek

Prawidłowo przygotowane teksty SEO to tylko wierzchołek góry lodowej, który pomoże Ci w osiągnięciu TOP10 w wyszukiwarce. Oprócz ciekawych artykułów musisz pamiętać o odpowiedniej optymalizacji strony oraz budowaniu sieci połączeń. Twoja witryna powinna pięknie prezentować się na każdym urządzeniu, niezależnie od jego wielkości i równie szybko na każdym z tych urządzeń powinna się ładować. Dodatkowo proces pozycjonowania wesprze linkowanie wewnętrzne, które często traktowane jest po macoszemu. Jednak dzięki tym niepozornym działaniom ułatwiasz swoim czytelnikom poruszanie się po stronie, budujesz zaangażowanie i zwiększasz szansę konwersji.

Dodaj komentarz